BİZ KİMİZ?

Mobirise

Oya KOMAR
Kişisel ve Mimari Renk Danışmanı / Eğitmen

Renklerin dokunduğu farklı alanlara merakım devam ediyor ve öğrenciliğimin hayat boyu devam etmesini arzu ediyorum.

İstanbul İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, çalışma hayatının içindeyken, renklere olan tutkum nedeniyle Londra’da aldığım eğitimden bu yana, sadece renklere odaklıyım.

2007’den bu yana, bireysel ve kurumsal müşterilerden oluşan kadın/erkek binlerce kişi üzerinde birebir kişisel renk analizi uygulamaları yaptım ve yapmaktayım.

Kişilerin kendilerine yakışacak renk tonlarını kendi kendilerine keşfedebilmeleri üzere yazdığım “%100 YAKIŞTIR” isimli kitabım 2013 Haziran ayında piyasaya çıktı.

Bu meslekte kazandığım bilgi, gözlem ve deneyimimi, renk kullanmak durumunda olan sektörlerin de hizmetine sunuyorum:

• Hazır giyim sektörü
• Dizi/Film/TV sektörü
• Renkli kozmetik ve hazır giyim firmaları
• Mimari ve dekorasyon

Kurumsal etkinliklerde renk konulu söyleşiler ve seminerlerde katılımcı profiline ve sektörüne hitap eden renk matematiği sunumları yapıyorum.

Türkiye’de bu mesleğin gelişimi için, bilgimin yanı sıra deneyimimi de aktardığım özel dersler ve sınıf dersleri veriyorum.

Bazı öğrencilerim mevcut işlerini renk bilgisi ile desteklerken, bazıları da aktif renk danışmanları olarak hizmet vererek profesyonel yolda ilerlemekte.

Yolumuzun kesişeceğini ve renk bilgimi ve coşkumu aktarabileceğimi umarak hepimize renkli günler diliyorum.

Mobirise

Zühre Gülhan DEVECİ
Renk, Stil, Marka Danışmanı / Eğitmen

Çocukluğumda abime özenerek ilgilendiğim motorlu araç oyuncaklarıma gösterdiğim ilgi, bebeklerimin giyim kuşamlarına özen göstermekten beni hiç alakoyamadı.

Ölçtüm, biçtim, diktim, tutkumun peşinden hep koştum.

Tekstil sektöründe 19 yıllık staj ve çalışma deneyimim sonucunda, yansıttığımız giysili siluetimizin ruhumuzu da motive ettiğini ve iyileştirdiğini fark ettiğimde, meslek hayatım boyunca edindiğim bilgi ve deneyimlerimi paylaşmaya karar verdim.

Beğenilerdeki ayrıntıların bilimsel açıklama ve karşılıklarını tanımlamak ve sunabilmek tutkusuyla halen araştırmalarıma devam etmekteyim.

Trakya Üniversitesi Tekstil ve Tasarım bölümünü bitirdikten sonra tasarımcı ünvanımla:

• Bebek ayakkabısı
• Kürk ve manto
• Kadın hazır giyim sektöründe; giysi ve aksesuar tasarımı, koleksiyon oluşturma alanlarında uzmanlık kazandım.

TV kanallarında stil danışmanlığı yaptım. Bireyseli nasıl bütünleştiririm, bütünü nasıl kavrar ve bireyselliği fark ettirebilirim sorgusuyla Alman ekollü renk ve stil eğitimi aldığımdan bu yana stil danışmanlığı hizmetleri veriyor ve eşzamanlı olarak moda tasarım, üretim ve satışındaki bütünsel deneyim ve bilgimi:

• Ürün yönetimi
• Mağazalarda tüketici talep ve beklentilerini gözlemleme
• Gözlemlerin sonucunu marka stratejisine yansıtmak
• Koleksiyonların görsel ve sistemsel tüm ayrıntıların planlanması
• Koleksiyon hazırlıkları,
• Satın alma ve sunum

kültürlerinin eşleştirilmesine yansıtarak; hedef kitle, imaj oluşturma, görsel ve yazılı imaj, prodüksyon ve saha çalışmalarının yönetmenliği üzerine marka danışmanlığı veriyorum.

Eğitimlerimde amacım; kişisel isteklerimizi/ifademizi formu ile destekleyen giysi ve aksesuarlardan duyduğumuz heyecanı, yani “bizi biz yapan”ların coşkusunu uygulanabilir ve önerilebilir kılmak...

Program colourfit ve Proje Moda(STYLEfit) proje ortaklığında yürütülmektedir.

© Copyright 2017 RenkveStil - Tüm Hakları Saklıdır

https://mobirise.com easy site builder